Skip to content

kto sme

Náš príbeh

Sme skupina marketingových špecialistov z radov vzdelávacej inštitúcie v online marketingu, agentúr, freelancerov a podnikateľov, ktorím prekáža, že na Slovensku sú ohromné rozdiely v cene a podmienkach práce medzi  rôznymi časťami Slovenska. Taktiež nie sme spokojní s úrovňou vzdelávania a príprave absolventov na život, prácu a podnikanie. 

michaela gallee kurz digitálne zručnosti idividuálne poradentsvo
workshop online marketing - marketingové stratégie s Pavlom Škorpíkom
milan fraňo, riaditeľ digitálnych zručností v rámci spolupráce vip klub slovenka

čo sú 

digitálne zručnosti

„Digitálne zručnosti sú schopnosť nájsť, zhodnotiť, využívať, zdieľať a vytvárať obsah pomocou informačných technológií a internetu.“

 

Milan Fraňo, PhD – CEO /Digitálne Zručnosti, n.o./ & Co-founder /WooAcademy/

Veľmi jasná a všeobecná definícia v sebe skrýva čokoľvek od poslania emailu až po naprogramovanie aplikácie. 

Medzi top digitálne zručnosti sa zaraďuje: 

  • web developement (vytváranie webov)
  • digitálny design (vytváranie grafiky pre online a offline priestor na PC)
  • projektový manažment 
  • produktový manažment
  • digitálny marketing
  • sociálne siete
  • analýza dát (big data analysis)
  • kooperácia
  • marketingové stratégie

prečo sme založili

neziskovku

„Prístup k internetu ešte neznamená, že máte digitálne zručnosti, hlavne pre trh práce, zamestnávateľov, pre vaše podnikanie. Mladí ľudia používajú internet prevažne na zábavu a zručnosti ako napr. programovanie, grafika, štatistika, reklama im chýbajú. Čo je horšie svoje digitálne zručnosti podceňujú. Preto pri konfrontácii na pohovore alebo v práci zisťujú že im chýbajú zručnosti ako napr. vytváranie tabuliek so vzorcami, nahadzovanie obsahu na web stránku, sociálne médiá, práca so zdielanými dokumentmi, vytvorenie reklamy a podobne (bežné úkony, ktoré požadujú zamestnávatelia).“

Mgr. Michaela Gallee – Co-founder & lektor /WooAcademy/

Aktuálny stav v Európe a na Slovensku je alarmujúci !

V súčasnosti 44% Európanov má minimálne alebo žiadne digitálne zručnosti, sú digitálne negramotný. Môže sa vám zdať, že toto číslo nie je vysoké a nie všetci potrebujeme byť digitálne gramotný. Nie je to celkom pravda, podľa prieskumu 9 z 10 zamestnaní vyžaduje určitú mieru digitálnych zručností, či je to práca s excelom, písanie mailov alebo práca so základnými programami.

V praxi to znamená okolo pol milióna voľných pracovných miest v Európe. Na Slovensku je približne 75 000 voľných pracovných miest. Ak berieme, že 9/10 vyžaduje digitálne zručnosti a pridáme nejakú rezervu tak minimálne 50 000 voľných pracovných miest, ktoré nie sú obsadené, práce kvôli tomu, že sme digitálne negramotní.

Samozrejme ak chýbajú tieto zručnosti ťažšie sa uplatníte a získate zamestnanie. Je to pochopiteľné, bežný zamestnanec pokiaľ nevie ovládať počítač, programy a podobne, strávi zhruba 2 hodiny týždenne len zisťovaním kam má kliknúť a tým pádom nie je produktívny, rovnako aj pri podnikaní.

Aké sú riešenia ? 

Jednoduchá cesta ako to napraviť, je vzdelávať sa online, absolnovať certifikácie, skúšať, testovať, zapájať sa do diskusných fór, absolvovať stáže alebo čokoľvek podobné. Možností je strašne veľa.

Sú digitálne zručnosti potrebné aj podnikateľom ? 

Digitálne zručnosti sú doležité aj pri podnikaní, ak rozbiehate business, a nemáte vyčlenený rozpočet na marketing, teda nemôžete si zaplatiť agentúru alebo freelancera na vytvorenie web stránky, reklamu v online prostredí, je jedno či ponúkate lieky na rakovinu, alebo recept na svetový mier na zemi, pokiaľ nie ste na prvej stránke Google, máte jednoducho smolu.

Odporúčanie

Na záver čo by som mohol odporučiť: „Medzi top pozície, ktoré sú obsadzované z onlinu a digitálnych zručností je programovanie (java, javascript), extrakcia dát z internetu, tvorba webov, PPC reklama, social a mnohé ďalšie. Chopte sa príležitosti a vzdelávajte sa, na začiatok odporúčam digitálnu garáž, sú tam základy z onlinu marketingu úplne zadarmo, a potom návšteva kurzov, napr. od wooacademy.

čo je naším

poslaním ?

Chceme zaručiť, že kvalitné vzdelanie v oblasti digitálnych zručností sa dostane do každého kúta Slovenska. Nechceme sa prizerať na čerpanie štátnych financií na kurzy a školenia, ktoré sú orientované na zisk firiem a nie na výsledky absolventov týchto kurzov. 

Kvalitou našich lektorov, ktorých poslaním je vzdelávať ďalšie generácie marketérov, web developerov a digitálne gramotných šudí, nie len brať štátne financie, zaručujeme absolventov, ktorí dokážu zabezpečiť realizácie veľkých projektov na profesionálnej úrovni, či už pre seba alebo zamestnávateľa.

To čo ponúkame, nie je promo našich služieb alebo produktov, ale kvalitných ľudí, ktorí odchádzajú z našich kurzov nabitý novými, v praxi použiteľnými informáciami. 

 

náš tím

spoznajte bojovníkov za lepšie Slovensko

Google Certified Trainer

Svetlana Durčáková

Google Certified Trainer
Pavol Škorpík

Pavol Škorpík

Ďakujeme, že podporujete rozvoj digitálnych zručností a s tým súvisiace možnosti zamestnania a podnikania na Slovensku. Okrem pravidelnej pomoci môžete prispieť aj

2% z daní na dobrú